Banka Hesap Numaralarımız

0542 412 76 80

info@demirelajans.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 23:00

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Demirel Ajans'ın konusunda uzman ekibi sayesinde sektörünüze, hedef kitlenize ve markanıza en uygun strateji oluşturulur. Demirel Ajans tarafından yaratılacak doğru strateji ile hedeflerinize ulaşabileceksiniz. Peki Demirel Ajans

Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde neredeyse her şeyin artık sosyal medya üzerinden pazarlama olanakları ile sunulduğunu görüyoruz. Özellikle markalaşma yolunda son derece önemli adımlar arasında yer alan Sosyal Medyanın gücünü kullanarak sizlerde bir marka haline gelmek ister misiniz? İşletmeniz ile ilgili olan bütün detayları Sosyal Medya çatışı altında pazarlamak sizlere çok büyük bir artık getireceğinden dolayı Sosyal Medya yönetimi ile ilgili olarak merak edilen bütün detayları ajansımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya hesabı bulunan herkesin neredeyse bu konuda bir fikrinin bulunduğunu ancak bu işin sanıldığı kadar amatörce bir iş olmadığını zaman içerisinde sizlerde anlamış olacaksınız. Bu yüzden de profesyonel kadrosu ile sizlere hizmet vererek markanızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlama şansınız bulunacaktır.

Sosyal Medya yönetiminde dikkat edilmesi gerekenler

  1. Hedef kitle belirleme

Sosyal Medya hesabının kullanılması açısından hedef kitlenin en önemli kriter olduğunu öncelikli olarak belirtmek istiyoruz. Özellikle de günümüzde hedef kitle belirleme konusunda ciddi sıkıntıya düşen firmaların veya işletmelerin harcadıkları onlarca paranın boşa gittiğini görüyoruz. Bu yüzdende de işinde uzman olan ekip arkadaşlarımız sizlere hedef kitle belirleme konusunda son derece başarılı bir şekilde yardımcı olacaktır. Hitap edeceğiniz hedef kitle üzerinde AR-GE çalışması yapacak olan arkadaşlarımız belirlenen bu hedef kitlenin kriterlerine uygun çalışmalar ile Sosyal Medya hesaplarınızın yönetimi konusunda ciddi çalışmalar yapacaktır.

  1. Brief Çözümleme işlemi

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken konular arasında Brief çözümleme gelmektedir. İlk bakışta anlaşılması güç bir kelime gibi karşınıza çıksa da detayları hakkında bilgiler verelim. İşletme hesabı olarak açılacak olan Sosyal Medya hesaplarınızda öncelikli olarak ajansımızın sizlere sunacağı hizmetler arasında strateji oluşturmak ilk sırada yer alacaktır. Burada markanıza yönelik bir çalışma yapacak olan uzman ekinimiz, hedef kitle oluşturma, dijital olarak oluşturulması gereken hedefleriniz ve işletmenizin amacına dair bütün detayları bu sistem içerisinde araştırma mekanizmasını kullanarak gerçekleştirecektir.

  1. Marka ve rakip firmaların analizi

Sosyal Medya hesapları ile ilgili yönetim yaptıracak olan işletmelerin dikkat etmesi gereken bir diğer konuda marka ve rakip firmalar hakkında detaylı yapılacak olan analizden geçmektedir. Özellikle de rakip olarak görmüş olduğunuz işletmelerin Sosyal Medyada bulunan güçlerini ve bu firmaların izlemiş olduğu stratejileri izleyerek sizlere daha sağlıklı bir şekilde yol haritası çıkartacağımızı belirtmek istiyoruz. Rakip işletmelerin yapmış olduğu hatalardan ders çıkartarak Sosyal Medya yönetimi konusunda amacımız %100 başarılı ile işletmenize hizmet vermek ilk hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle de Sosyal Medya yönetiminde rakip firmalar ile rekabet içerisine girmek için o firmaların uzun zaman bir süre kontrol altında tutulacağını belirtelim.

Marka ve rakip firmalar hakkında detaylı araştırma yaparken ajansımızın dikkat edeceği detaylar;

 

  1. Strateji Planı hazırlama

Yukarıda yer alan analizlerin yapılmasından sonra Sosyal Medya yönetimi ile ilgili olarak ajansımızın izleyeceği yol haritası ile ilgili biraz bilgi paylaşmak istiyoruz.

Bu belirttiğimiz strateji planları içerisinde sizlere ajansımız tarafından 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bir hizmet verilecektir.

Analiz raporlarının hazırlanmasından sonra izlenmesi gereken yol haritası

  1. İçerik yönetimi

Markanız ile ilgili hazırlanan raporlar doğrultusunda Sosyal Medya yönetimi ile ilgili en önemli noktaya geldik. Burada Sosyal Medya hesaplarınızda paylaşımı yapılacak olan içerikler ile ilgili olarak detaylı hazırlanan raporlar doğrultusunda belirlenen saatlerde ve belirlenen günlerde belirttiğimiz gibi paylaşımlar yapılacaktır.

Özellikle de görsel olarak hedef kitleye uygun olarak seçimi yapılan yazıların ve görsellerin son derece başarılı bir şekilde tasarım edilmesi Sosyal Medyanızın daha geniş kitlelere ulaşmasına destek sağlayacaktır.

  1. Tasarımda dikkat edilmesi gerekenler

Sosyal Medya hesaplarında paylaşımı yapılacak olan hesaplarda en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yapılacak olan paylaşımlarda tasarım oldukça önemlidir. Burada görsel içerisinde yer alan materyallerin hedef kitlenize uygun olarak seçilmesi ve aynı zamanda burada anlatılmak istenen mesajın çok net bir şekilde verilmesi gerekmektedir.

İşletmenize ait olan görselin yanı logonuzun alışılmış olan kısım yani sağ alt köşede bulunması da mutlaka dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Görsellerde kullanılacak olan sloganların veya cümlelerin çok kısa olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Burada zaten işinde uzman kadromuzun son derece vurucu sloganlar ile belirlenen hedef kitleye istenilen mesajı verme yetisi bulunmaktadır.

Kullanılan görsellerin özellikle firmamızda işinde uzman kişiler tarafından yapılacak olması da Sosyal Medya yönetiminizin profesyonel kişiler ile yapılmasını sağlayacaktır.

  1. Reklam planı oluşturma

Markalaşma yolunda en önemli adımlar arasında yer alan reklam planına geldik. Sosyal Medya deneyimi konusunda işinde uzman olan ekip arkadaşlarımız Sosyal Medya hesaplarınızda reklam planları ile ilgili çalışmaları, hedef kitlenize uygun bir şekilde hazırlayacak, belirlenen paylaşımların belirlenen hedeflere ulaşmasını sağlayacaktır.

Çok bütçe harcayarak değil de, daha az bütçe harcayarak daha çok kişiye ulaşmak için Sosyal Medya yönetimi konusunda firmamızdan mutlaka ama mutlaka destek almanız gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

  1. Sosyal Medya Yönetim raporu

Belirlenen kriterlere uygun hareket edildikten sonra firmamızın sizlere detaylı olarak hazırlayacağı Sosyal Medya Yönetim raporu sayesinde yapılmış olan hizmetleri görme şansınız bulunacaktır. İşinde uzun zamandır profesyonel kadro ile çalışan ajansımızın özellikle sunmuş olduğu bu rapordan sonra işletmenizin ne kadar kısa sürede çok uzun bir yol kat etmiş olduğunu da görmüş olacaksınız. Sosyal Medya Yönetimi konusunda uzun yıllar bu alanda deneyimi bulunan ajansımız ile iletişime geçerek sizlerde her türlü konuda destek talebinde bulunabilirsiniz.

sosyal medyayı etkin kullanmanız için neler yapacak? Inbound Pazarlama konusunda uzman ekibimiz sosyal medyadaki tecrübesi sayesinde güncel stratejilerle size yardımcı olacaktır.

Bizi Arayın 0542 412 76 80

Bizi Arayın 0542 412 76 80

Bahçelievler mahallesi 7072 sokak 2/1 Turgutreis/Bodrum
0542 412 76 80
+90 850 346 51 21
info@demirelajans.com

Demirel Ajans İnternet Hizmetleri

Copyright © 2014-2019

E-BÜLTEN ABONELİĞİ